Джейлън Грийн има 26 точки и Хюстън успява да победи Портланд със 116-107
AP News | 2024-04-13 | 06:32:33

ПОРТЛАНД, Орегон (AP) — Джейлън Грийн имаше 26 точки и Хюстън Рокетс развали последния мач на Портланд у дома този сезон със 116- 107 победа петък вечер.

Арън Холидей дойде от резервната скамейка, за да вкара 18 точки, докато Амен Томпсън имаше 17 точки и 15 борби за Хюстън, който вече беше елиминиран от спора за плейофите.

Скут Хендерсън имаше 30 точки за Блейзърс, които загубиха четири поредни и 14 от последните си 16 с един мач преди края. Портланд беше предпоследен в Западната конференция.

Хюстън (40-41) водеше с 20 точки в третата четвърт, но Блейзърс намали резултата до 82-73 след забивка и наказателно хвърляне на Хендерсън. Хендерсън добави крачка назад, за да приближи Портланд.

Тройката на Кам Уитмор в началото на четвъртата четвърт увеличи преднината на Хюстън отново до двуцифрена цифра и Рокетс издържаха останалата част от пътя.

Ракетите останаха без Фред ВанВлийт поради контузия на дясното бедро. VanVleet има средно 17,4 точки с рекордни в кариерата си 8,1 асистенции. Той отбеляза рекордните за сезона 42 точки в четвъртък при загубата със 124-121 от Юта Джаз.

Портланд (21-60) затвори много от редовните си титуляри по-рано този месец, включително Anfernee Simons (тендинит на лявото коляно), Jerami Grant (дясно подколенно сухожилие) и Matisse Thybulle (десен глезен).

Мачът показа двама новобранци, Хендерсън от Портланд и Уитмор от Хюстън, които завършиха с 11 точки.

Бенковият удар на Хендерсън даде преднина на Блейзърс от 16-9 през първата четвърт, но Рокетс намалиха разликата до 24-23, за да започнат втората.

Ракетите направиха серия от 16-5, завършена от коша на Амен Томпсън, който даде преднина на Хюстън с 41-29. Хендерсън вкара тройка от средата на полето, за да забави инерцията, но Рокетс водеха с 54-50 на полувремето.

Тройка на Дилън Брукс даде преднина на Рокетс с 62-42 през третата четвърт. Грийн се забърка с Моузес Браун, който изглежда по невнимание стъпи на крака му в края на четвъртината. Грийн напусна корта, но се върна в средата на четвъртата четвърт.

Ракетс: Закриване на сезона на гостуване срещу Лос Анджелис Клипърс в неделя.

Трейл Блейзърс: Посетете Сакраменто в неделя за последния мач за сезона.